You are currently viewing “Dune” Üçlemesi Tamamlanıyor: “Dune Mesihi” Resmi Onayını Aldı!

“Dune” Üçlemesi Tamamlanıyor: “Dune Mesihi” Resmi Onayını Aldı!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Denis Villeneuve, “Dune 3” üzerinde çalışmaya resmen başladı.

Warner Bros.

Denis Villeneuve imzalı “Dune: Part Two“nun vizyona girmesinden bir ay sonra, “Dune 3” resmi onayını aldı.

Villeneuve, başından beri ilk iki Dune kitabından uyarlanacak bir üçleme için yola çıktığını belirtiyordu. Warner Bros., yönetmenin Frank Herbert’in 1965 tarihli orijinal romanından uyarlanan ilk filmi peş peşe çekmesine izin vermedi ancak, 2021’de gösterime giren “Dune“un elde ettiği başarı, devam filmine onay çıkmasını sağladı.

İlk filmin hem ticari hem de eleştirel başarı olarak üstüne çıkmayı başaran ve pek çok izleyici tarafından şimdiden modern bir klasik olarak değerlendirilen “Dune: Part Two”nun ardından da gözler doğal olarak üçüncü filme çevrildi.

Villeneuve’in “Dune Mesihi” kitabından uyarlanacak olan üçüncü filmin resmen onaylanması bu noktada şaşırtıcı değil. Haber, yönetmenin “Nuclear War: A Scenario” kitabından uyarlanacak film projesine dahil olmasıyla ilgili olarak Legendary ile görüşen Variety tarafından doğrulandı.

Denis Villeneuve, Legendary İçin “Nuclear War: A Scenario” Projesini Geliştirecek

Ağustos ayındaki Empire röportajında Villeneuve, üçüncü Dune filminin senaryosu için çalışmaya çoktan başladığını belirtmiş ve şunları söylemişti:

Dune: Messiah, insanların Paul Atreides’i bir kahraman olarak algılamasına tepki olarak yazılmıştır. Onun yapmak istediği şey bu değildi. Benim uyarlamam onun aslında bir uyarı olduğu fikrine daha yakın. Bundan sonra ise kitaplar daha ezoterik hale geliyor. [Üçüncü Bölüme gelince] yazdığım bir şeyler olduğunu söyleyebilirim.

Serinin Oscar ödüllü bestecisi Hans Zimmer da “Dune: Part Two” vizyona girdiğinde, çoktan üçüncü filmin müziğini bestelemeye başladığını duyurmuştu.