You are currently viewing Dönence 6. bölüm özet. Cem ailesini bırakıp ameliyata bir türlü giremiyor

Dönence 6. bölüm özet. Cem ailesini bırakıp ameliyata bir türlü giremiyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Özgür; Gece’yle ve çocuklarlayken Miro’nun ihbar etme ihtimaline karşın balıkları tekneye almamış; saklamıştır. Ancak Gece’ye durumu söyler. Gece paraya sıkışan Özgür’e yardım etmek için babasından çocuğa gizlice iş bulmasını ister. Özgür balıkları onları getiren Fikret’e teslim edip olanları anlatır. 

Harun duruma çok kızar. Özgür’e biraz zaman vermeye bu arada da Miro’yu takip etmeye karar verirler. Aynı zamanda da Gece ve Özgür’ün arasını bozmayı planlar. Her fırsatta da bunu yapmaya başlar

Özgür; balıkçılıkla ilgili ihbarından sonra Miro’yu ihbar etmeye karar verir. 

Miro hastanede karşılaştığı Sera’ya Ceren’in babasının kendisine güvendiği için onlarla görüştüğünü söyler. Hastanedekiler ise sonunda Ceren’e bir daha yürüyemeyeceğini söyler. Kız yıkılır ve hırçınlaşır. Ceren Miro’ya kazanın olduğu gece kendisine kazayı yaptığını söylediğini hatırladığını söyler. Miro hayal gördüğünü söyler ve kıza onunla ilgilenmesini açıklamak için ona aşık olduğunu söyler. 

Miro ise baba kızın durumuna dayanamaz ve Ceren’e yürümek için umut olduğunu söyler

Cem ameliyat olmak için gitmeden önce her şeyi planlamak ve bitirmek ister. Kızlarının okuma bakım paralarını ayarlar. O sırada babasını arayan Gece Harun’un Özgür’ün borcunu kapattığını ama çocuğun bunu istemediğini söyler. Babasından Özgür’e iş bulması için yardım ister. 

Cem ameliyata girmeden yapılacaklar listesine Özgür’e yardım etmeyi de ekler. Delikanlının borcunu ödeyip bunu Harun’a söyler. Harun bu durumdan memnun kalmaz çünkü Özgür’ün borcu olunca kaçakçılığa “Tamam” diyeceğinin farkındadır. Özgür’e Cem ile konuşmasını biraz farklı aksettirip Gece’yle ilgili de gaz verir. Özgür de Gece’ye takır yapınca ikili gerilir. Ancak Gece ona babasının yaptığından haberi olmadığını anlatınca olay tatlıya bağlanır

Gece üniversite sınav sonuçlarından memnundur ama Melda duruma müdahale edince anne kız okul seçimi konusunda gerilir. Kızlarını uzaktan izleyen Cem yine kızını yatıştırır. Gece bu gerginlikle  istemeden kardeşini kıracak şeyler söyler. Melda gerginlikten yorulmuştur. Neyse ki kızıyla konuşur ve ikili barışır.

Gülce ablasının kendisiyle ilgili söylediklerini sevgilisine anlatır. Çocuk ona her şeyin üstesinden gelebileceğini söyleyince tek başına çarşıya iner. Diğer insanlardan ve gürültüden rahatsız olur. Krize girmeden oradan geçen Fatma baba onu bulup sakinleştirip evine götürür. 

Fatma baba Berkay’a Sera’yla karşı cins olarak ilgilenmesini öğütleyip ona nasihatler verir. 

Özgür Miro’yu arayıp ihbarının işe yaramadığını ama şimdi de kendisinin karakola gidip onu ihbar edeceğini söyler. Miro yolda çevirme görünce ara yollara sapar. Teknelerle konuşup yurt dışına gitmek istediğini söyler ama kimse onu götürmeye yanaşmaz. Derken babası Miro’yu Yunanistan’a kaçırmak için yaptığı organizasyonu anlatır.