You are currently viewing Disney’in Yeni Animasyonu “Wish”ten İlk Fragman Yayınlandı

Disney’in Yeni Animasyonu “Wish”ten İlk Fragman Yayınlandı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Başrolleri Ariana DeBose ve Chris Pine seslendiriyor…

Walt Disney Animation Studios, yeni müzikal animasyon filmi “Wish”in ilk fragmanını ve posterini yayınladı.

Ülkemizde 24 Kasım’da, Amerika’da ise Şükran Günü tatiline özel olarak 22 Kasım’da gösterime girecek film, 17 yaşında Asha adlı bir kızın hikayesini takip ediyor. Oscar Ödüllü Ariana DeBose‘nin (West Side Story) seslendirdiği Asha, keskin zekalı, idealist bir geçn kızdır ve bir gün öyle içten bir dilek tutar ki kozmik bir güç bu dileğine karşılık verir.

Asha kendi topluluğunu kötü bir sondan kurtarmak için, evcil keçisi Valentino (Alan Tudyk) ve dileklerini gerçekleştirmek için gelen büyülü yıldız ile birlikte fantastik Rosas diyarının başındaki Kral Magnifico’yla mücadele etmek zorundadır. Chris Pine tarafından seslendirilen kötü kral çok güçlü ama sihirli bir dilek yıldızının gücüyle beklenmedik şeyler yaşanabilir…

Filmin ilk fragmanında Ariana DeBose’nin seslendirdiği “Wish” şarkısını duymak da mümkün. Bu, Julia Michaels ve Benjamin Rice tarafından film için yazılan birkaç orijinal şarkıdan biri.

Disney Animation stüdyolarının geçmiş 100 yılındaki birçok filmden esinlenen “Wish”i Chris Buck (Frozen) ve Fawn Veerasunthorn (Raya and the Last Dragon) yönetti. Senaryoda ise Lee ve Allison Moore’un (Night Sky) imzası var.