You are currently viewing Coppola’dan Scorsese’ye Övgüler: “O Yaşayan En İyi Yönetmen”

Coppola’dan Scorsese’ye Övgüler: “O Yaşayan En İyi Yönetmen”

  • Post author:
  • Post category:haberler

Francis Ford Coppola, Martin Scorsese’yi ve son filmi “Dolunay Katilleri”ni övgüye boğdu.

Beyazperde

Francis Ford Coppola‘ya bir Instagram gönderisinde “uzun süredir arkadaşı” olan Martin Scorsese‘yi överek onu “dünyanın yaşayan en büyük film yapımcısı” olarak nitelendirdi ve Scorsese’nin yakında çıkacak filmi “Killers of the Flower Moon“un (Dolunay Katilleri) fragmanını paylaştı.

Başrollerini Leonardo DiCaprio, Robert De Niro ve Lily Gladstone‘un paylaştığı film 1920’lerde Oklahoma’daki Osage Ulusu’nun petrol zenginliğini ve bu beklenmedik refahın beraberinde getirdiği cinayetleri anlatıyor. FBI’ın kurulduğu dönemle çakışan cinayetler ve soruşturmalar, FBI’ın bugünkü halini almasında da büyük önem taşıyor. Film, David Grann’in araştırmalarına dayanan aynnnı adlı kitaptan uyarlandı.

Filme hayranlığını dile getiren Coppola, paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Uzun zamandır arkadaşım olan Martin Scorsese’nin bu ay yeni bir filmi çıkıyor, “Killers of the Flower Moon” – O harika bir insan ve dünyanın yaşayan en büyük yönetmeni. Yeni filmi her seviyede tatmin sağlıyor

Scorsese ve Coppola sık sık birbirlerinin çalışmalarına olan ortak hayranlıklarını dile getirdiler. Scorsese, Esquire için yazdığı bir görüş yazısında, en sevdiği Coppola filminin “The Godfather Part II” olduğunnu söyledi ve aile dramasının “bir senfoni gibi inşa edildiğini ve büyük bir şefin orkestrasını yönetmesi gibi bir usta tarafından yönetildiğini, lirizmin en yüksek noktalarına ulaştığını” yazdı. Buna karşılık Coppola, aynı Esquire yazısında “Raging Bull“u en sevdiği Scorsese filmi olarak adlandırdı.

“Dolunay Katilleri” 20 Ekim’de sinema salonlarındaki yerini alacak. Francis Ford Coppola ise son olarak Adam Driver, Talia Shire, Shia LaBeouf ve Dustin Hoffman‘ın rol aldığı, rüya projesi olan “Megalopolis“i yönetti. Filmin vizyon tarihi henüz belli değil.

Francis Ford Coppola’nın “Megalopolis” Setinden Yeni Görüntüler!