You are currently viewing Coen Kardeşler Yeniden Bir Araya Geliyor

Coen Kardeşler Yeniden Bir Araya Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

2018’den sonra ayrı projelere odaklanan kardeşler yeniden birlikte çalışacak.

.

Joel ve Ethan Coen kardeşler, kariyerlerine 1984 yapımı “Blood Simple” ile başladılar ve otuz dört yıl boyunca “The Big Lebowski”, “Fargo”, “No Country for Old Men” gibi Amerikan sinemasının birçok klasiğinde birlikte çalıştılar.

Netflix için çektikleri 2018 tarihli western antolojisi “The Ballad of Buster Scruggs”ın ardından ise ikili ayrı projeler yapmayı seçti. Joel Coen, 2021’de Shakespeare uyarlaması “The Tragedy of Macbeth“i çekti. Ethan Coen ise “Jerry Lee Lewis: Trouble in Mind” adlı uzun metrajlı belgesel filmi çekti ve bu Eylül’de yol filmi “Drive-Away Dolls“u izleyicilere sunacak.

Coen kardeşlerin bundan sonra hep ayrı projelerde mi çalışacağı merak ediliyordu ancak görünüşe göre, birlikte çalıştıkları son projenin üstünden beş yıl geçtikten sonra yeniden bir araya gelmeye hazırlar.

Ethan Coen, Empire’ın Temmuz sayısında kardeşiyle yeniden birlikte çalışmaya başlayabileceklerini doğruladı. Bu potansiyel yeni proje, eşi Tricia Cooke ile planladıkları “Drive Away Dolls” devam filminin ertelenmesine yol açabilir.

Coen kardeşlerin birlikte yöneteceği film hakkında Ethan Coen’den daha fazla açıklama gelmedi. Ancak Ocak ayında World of Reel’de yayınlanan bir haber, bunun Ross Macdonald’ın özel dedektif Lew Archer’ı konu alan 1962 tarihli romanı “The Zebra Striped Hearse”a dayanan bir dedektif gizemi olacağını iddia ediyordu.

Ethan Coen’in İlk Solo Filmi “Drive Away Dolls”un Fragmanı Yayınlandı