You are currently viewing “Cem Karaca’nın Gözyaşları” Filminin Çekimleri Başladı!

“Cem Karaca’nın Gözyaşları” Filminin Çekimleri Başladı!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Yüksel Aksu’nun yönettiği, İsmail Hacıoğlu’nun Cem Karaca’yı canlandırdığı filmin çekimleri, Cem Karaca’nın doğup büyüdüğü Bakırköy’de başladı.

.

Yılın merakla beklenen filmlerinden biri olan “Cem Karaca’nın Gözyaşları” ekibi sete çıktı. Yaşarken olduğu gibi ölümünden sonra da şarkıları dillerden düşmeyen Cem Karaca’nın hayatını anlatan filmin çekimleri sanatçının doğup büyüdüğü İstanbul Bakırköy’de başladı. Setin ilk gününde semt halkının oyunculara ilgisi büyüktü.


.

Dilberay”, “Barış Akarsu: Merhaba” filmlerinin ardından, Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya yapım şirketleri bu kez Cem Karaca’nın hayatını anlatan film için güçlerini birleştirdi. Danışmanlığını Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca ve yakın çevresinin yaptığı projenin senaryosunu Onur Böber, Özden Uçar ve Emrah Saltık kaleme aldı. Filmin yönetmen koltuğu ise ülkemizin en önemli ve sıra dışı yönetmenlerinden Yüksel Aksu’ya emanet.

İsmail Hacıoğlu’nu Cem Karaca olarak izleyeceğimiz filmde deneyimli oyuncu Fikret Kuşkan’ı baba Mehmet Karaca, sinema ve televizyon dünyasının yıldız isimlerinden Yasemin Yalçın’ı ise anne Toto Karaca rolünde izleyeceğiz. Projede ayrıca Melisa Aslı Pamuk, Meral Çetinkaya, Buçe Buse Kahraman ve Melisa Döngel gibi birbirinden değerli oyuncular da rol alıyor.