You are currently viewing Brian Cox’tan Napolyon Rolündeki Joaquin Phoenix’e Ağır Eleştiri: “Gerçekten Berbattı”

Brian Cox’tan Napolyon Rolündeki Joaquin Phoenix’e Ağır Eleştiri: “Gerçekten Berbattı”

  • Post author:
  • Post category:haberler

Röportajlarındaki açıksözlülüğü ile tanınan Brian Cox, Napolyon filmini ve başrol performansını beğenmediğini sözünü sakınmadan anlattı.

.

Emmy ve Altın Küre ödüllü İngiliz aktör Brian Cox (Succession), açık sözlülüğü ve röportajlarında her türlü konu hakkında fikrini özgürce belirtmesiyle tanınıyor.

Cox, Londra’da düzenlenen, sanat, akademi ve tarihin kesişimini kutlayan iki günlük bir etkinlik olan HistFest’te öne çıkan bir konuşmacı olarak yer aldı ve Ridley Scott‘ın “Napoleon“u da dahil olmak üzere çeşitli konulara değindi.

The Standard’ın bildirdiğine göre Cox, Oscar adayı tarihi drama hakkında “Korkunç” dedi ve şöyle devam etti:

Joaquin Phoenix’ten gerçekten berbat bir performans. Gerçekten dehşet verici. Ne düşündüğünü bilmiyorum. Bunun tamamen onun hatası olduğunu düşünüyorum ve Ridley Scott’ın ona yardım ettiğini düşünmüyorum. Bunu Joaquin Phoenix’ten çok daha iyi oynardım, bunu size söylüyorum. Bunun iyi bir drama olduğunu söyleyebiliriz. Hayır, bunlar yalan.

Cox burada durmadı ve gişe rekorları kıran film yapımının ihtiyaçlarını karşılamak için tarihsel doğruluğun feda edilmesi konusunu daha geniş bir şekilde ele alarak dikkatini türdeki başka bir filme çevirdi.

Mel Gibson‘ın 1995 Oscar ödüllü “Braveheart” (Cesuryürek) filminde Cox, Gibson’ın canlandırdığı William Wallace’ın amcası ve filmde bir nevi akıl hocası olan Argyle Wallace rolünü üstlenmişti. Bu filmde de “bir sürü saçmalık” olduğunu söyleyen Cox, “Mel Gibson harikaydı ama bir sürü yalan vardı. Fransız prensesini asla hamile bırakmadı. Bu film tam bir saçmalık.” dedi.

Ridley Scott, geçen yıl verdiği bir röportajda, “Napoleon” filminin tarihsel gerçeklerini kontrol edenleri “gidin kendinize bir hayat bulun” diyerek eleştirmişti.

Son olarak “Succession” dizisinde rol alan Brian Cox’un önünde yoğun bir süreç var. Richard Curtis‘in kaleme aldığı animasyon filmi “That Christmas“ta Noel Baba’yı ve animasyon film “The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim“de Helm Hammerhand’i seslendiriyor, ayrıca yakın zamanda Joe ve Anthony Russo‘nun “The Electric State” filminin çekimlerini tamamladı.