You are currently viewing Bong Joon Ho’nun Yeni Filminin Kadrosuna Werner Herzog Katıldı

Bong Joon Ho’nun Yeni Filminin Kadrosuna Werner Herzog Katıldı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Alman yönetmen ve aktör Werner Herzog, Bong Joon Ho’nun animasyon filmine katılan ilk isim oldu.

.

Parazit” filminin Oscar ödüllü yönetmeni, “Memories of Murder” ve “Snowpiercer” gibi beğenilen filmlere imza atan Bong Joon Ho, çekimleri tamamlanmış ve bazı son rötuşları yapılan bilim kurgu filmi “Mickey 17” ile gelecek yıl geri dönüyor.

Yönetmenin şu anda üzerinde çalıştığı tek proje bu değil; daha önce derin deniz yaratıklarıyla ilgili bir filmle animasyon dünyasına adım atmayı planladığı açıklanmıştı. Şimdi Variety, ünlü Alman film yapımcısı Werner Herzog‘un ikonik sesiyle projeye dahil olacağını doğruladı.

Herzog, “The Mandalorian” ve “Jack Reacher” gibi birçok dizide oyunculuk ve “The Simpsons” ve “Rick and Morty” gibi dizilerde seslendirme yaptı. Buradaki rolünün özellikleri bilinmiyor ve henüz başka seslendirme rolleri açıklanmadı.

Doğrulanan şey, gizem filminin 3D CG değil elle çizilmiş animasyon olacağı ve Fransız yazar Claire Nouvian’ın “The Deep: The Extraordinary Creatures of The Abyss” fotoğraf kitabından ilham alacağı yönünde.

Bu yayın, doğanın “en tuhaf ve en büyüleyici yaratıklarını kristal ayrıntılarıyla” keşfetmek için “okyanusun en karanlık alemlerine bir yolculuğa” çıkıyor. Biyolüminesans canlıların ve deniz canlılarının tonlarca renkli fotoğrafını içeriyor; bunların birçoğu ilk kez fotoğraflandı.

Robert Pattinson liderliğindeki “Mickey 17” 31 Ocak 2025’te vizyona girecek, “The Deep Sea” için ise henüz bir tarih belirlenmedi.