You are currently viewing “Barbie” Christopher Nolan’ın Rekorunu Elinden Aldı!

“Barbie” Christopher Nolan’ın Rekorunu Elinden Aldı!

  • Post author:
  • Post category:haberler

“Barbie”, “Kara Şövalye”yi geçerek Warner Bros.’un en çok izlenen filmi oldu.

Beyazperde

Greta Gerwig‘in gişe rekorları kıran filmi “Barbie“, Christopher Nolan‘ın “Oppenheimer” filmiyle olan gişe rekabeti nedeniyle çok konuşuldu. Sonunda film, Nolan’ın uzun süredir elinde tuttuğu bir rekoru kırdı ancak söz konusu film “Oppenheimer” değil.

“Barbie”, Nolan’ın Batman üçlemesinin ikinci filmi olan “The Dark Knight“ı (Kara Şövalye) geçerek, Warner Bros. tarihinde ABD gişesinde en çok hasılat yapan film oldu. “Barbie”nin Amerika gişesindeki toplam kazancı 537 milyon dolara ulaştı. “The Dark Knight” ise vizyon yolculuğunu 534 milyon dolarla tamamlamıştı.

Margot Robbie ve Ryan Gosling’in başrollerinni paylaştığı film beklentilerin üstünde bir başlangıç yaptı ve Amerika gişesinde ivmesini hiç düşürmeden dört hafta sonu üst üste gişenin lideri olmayı başardı.

Dünya çapındaki konumuna baktığımızda da filmin başarısı tartışılmaz. 1 milyar 197 milyon doların üstündeki küresel kazancıyla “Barbie”, “The Super Mario Bros. Movie“nin ile birlikte 2023 yılında bir milyar dolar sınırının üstüne çıkabilen ikinci film oldu.

Nisan ayında vizyona giren “The Super Mario Bros. Movie”nin toplam hasılatı 1 milyar 355 milyon dolar ve “Barbie”nin vizyon yolculuğunu bunun üstünde bir hasılatla tamamlayarak yılın dünya çapında en çok kazanan filmi olması bekleniyor.