You are currently viewing Austin Butler “Dune: Part Two” Rolünü “Korkudan” Kabul Etmiş

Austin Butler “Dune: Part Two” Rolünü “Korkudan” Kabul Etmiş

  • Post author:
  • Post category:haberler

Austin Butler, korku ve endişenin kendisini harekete geçirdiğini anlattı.

Warner Bros.

Austin Butler, Baz Luhrmann‘ın yönettiği “Elvis“teki, Oscar adaylığı alan Elvis Presley performansının hemen ardından, Denis Villeneuve‘ün heyecanla beklenen “Dune: Part Two” filminde Feyd-Rautha Harkonnen rolünü kaptı.

Austin Butler, devam filminde; Margot Fenring rolünde Lea Seydoux, Prenses Irulan rolünde Florence Pugh ve İmparator IV. Shaddam rolünde Christopher Walker gibi yeni oyunculara katılıyor ve Frank Herbert’in ikonik romanının ikinci yarısından uyarlanan filmin en önemli yeni karakterine hayat veriyor.

Butler yakın zamanda Interview Magazine’e konuştu ve kendisini bu işe çeken şeyin rolün zorluğu ve yarattığı kaygı olduğunu söyledi:

Her zaman gerginim. Her zaman inanılmaz bir baskı hissediyorum. Dune’da durum ilginçti çünkü Denis (Villeneuve) ile tanıştım ve çok iyi anlaştık ve karakter hakkında konuşmaya başladık.

O noktada elimizde bir senaryo bile yoktu ama Feyd hakkında konuşmaya başladıkça hayal gücüm çalışmaya başladı ve meydan okumanın dehşetini hissetmeye başladım. Şu anda bana rehberlik eden şey bu: Beni gerçekten korkutan ne?

Çünkü Elvis korkunçtu. Üzerimde çok fazla baskı vardı ve sürekli kendime ‘Yeterli miyim? Bu ip oyununu başarabilir miyim?’ diyordum. Bu, odaklanmanızı ve gerçekten çok çalışmanızı sağlar.

O filmin algılanmasıyla ilgili en güzel şey, o dehşeti yaşamama ve kendi yeteneğimi sorgulamama rağmen, eğer sıkı çalışırsam bazı insanları etkileme umuduyla kendimi hazırladığımı fark etmemdi.

Bu, artık o korkuyu ayrı bir şey olarak görebildiğim ve onun beni yönetmesine izin vermediğim, bunun yerine ona bakıp ‘Seni görüyorum’ diyebildiğim anlamına geliyor. Seni duyuyorum. Beni sakatlamana izin vermeyeceğim.’ Ve sonra sabah saat dörtte kalbiniz çarparak uyanmanıza neden olan jet yakıtı haline geliyor ve ‘Tamam, hadi işe koyulalım’ diyorsunuz. Ses üzerinde çalışmaya başlayalım. Vücut üzerinde çalışmaya başlayalım. Hadi metin üzerinde çalışmaya başlayalım.'”

15 Mart’ta vizyona girecek olan “Dune: Part Two”, ailesini yok eden komploculara karşı intikam savaşı yolunda Chani ve Fremenlerle birleşen Paul Atreides’in (Timothee Chalamet) yolculuğunu devam ettirecek. Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Javier Bardem ve daha birçok isim devam filminde rollerine geri dönüyor.