You are currently viewing “Aquaman ve Kayıp Krallık” Krizi: Amber Heard’ün Kovulmaması İçin Elon Musk Devreye Girmiş!

“Aquaman ve Kayıp Krallık” Krizi: Amber Heard’ün Kovulmaması İçin Elon Musk Devreye Girmiş!

  • Post author:
  • Post category:haberler
Warner Bros.

22 Aralık’ta vizyona girecek olan “Aquaman ve Kayıp Krallık” DCEU dönemini sonlandırmaya hazırlanırken, Variety’de yayınlanan yeni bir rapor, sette yaşanan büyük kaosu detaylandırdı.

Son dönemde birçok kez ertelenen DCEU filmlerinden biri de Aquaman devam filmiydi ve test gösterimlerinin kötü eleştiriler alması nedeniyle birden fazla yeniden çekimle karşı karşıya kalmıştı. Filmin vizyona girmesine birkaç ay kalmasına rağmen ilk fragmanı Eylül ayına kadar yayınlanmadı.

Variety’nin yeni raporu, “Aquaman ve Lost Kingdom” oyuncu kadrosunun bazı davranışları hakkında rahatsız edici bilgiler ortaya çıkarıyor ve filmde daha fazla sorun olduğunu ortaya koyuyor. Bilgiler, Amber Heard‘ün terapisti Dr. Dawn Hughes’un, seanslarından “ham notlar” içeren belgelerinden geliyor.

Bu notlarda Amber Heard’ün Jason Momoa‘nın sette sarhoş olduğunu, Johnny Depp gibi giyindiğini ve Momoa’nın kendisinin filmden kovulmasını istediğini söylediği ayrıntılar yer alıyor. Yönetmen James Wan‘ın da Heard’e karşı “destekleyici olmadığı” iddiasının yer aldığı notlarda ayrıca Heard’in dışlanmış olduğu vurgulanıyor. Bir DC sözcüsü ise yaptığı açıklamada Heard’ün iddialarını yalanlayarak, “Jason Momoa her zaman profesyonel bir tavır sergiledi” dedi ve Wan’ın setteki herkese “son derece saygılı” davrandığını söyledi.

“Aquaman ve Kayıp Krallık”tan İlk Fragman!

“Aquaman ve Kayıp Krallık” draması, Heard’ün kovulması girişimleriyle daha da karmaşıklaşıyor. İlk filmde Mera karakterine hayat veren oyuncunun, eski eşi Depp ile olan davası nedeniyle değil, Momoa ile arasındaki kimya eksikliği nedeniyle kovulmak istendiği gündeme gelmişti.

Ancak stüdyo onu kovmaya çalışsa da bunu başaramadı çünkü Heard’ün eski erkek arkadaşı Elon Musk, aktrisin filmin bir parçası olmaması halinde Warner Bros.’a “evi yakmakla tehdit eden” şiddetli bir mektup gönderdi. Musk, Variety’nin açıklama talebine yanıt vermedi.

“Aquaman ve Lost Kingdom”ı çevreleyen bu kadar drama varken, Warner Bros. Discovery’nin basın turu sırasında filmi nasıl ele alacağını zaman gösterecek. SAG-AFTRA grevi zamanında biterse ve oyuncular filmin tanıtımına katılırsa bu suçlamalara nasıl yanıt vereceklerini görmek ilginç olacak.