You are currently viewing Agatha Christie Uyarlaması “Venedik’te Cinayet”ten Yeni Fragman

Agatha Christie Uyarlaması “Venedik’te Cinayet”ten Yeni Fragman

  • Post author:
  • Post category:haberler

Kenneth Branagh, Dedektif Poirot olarak geri dönüyor.

20th Century Studios, Kenneth Branagh’ın üçüncü Hercule Poirot filmi “Venedik’te Cinayet“in ikinci fragmanını yayınladı.

Daha önce “Doğu Ekspresinde Cinayet” ve “Nil’de Ölüm” filmleriyle Agatha Christie’nin ünlü dedektifi Hercule Poirot’ya kendi yorumunu getiren Kenneth Branagh, üçüncü film için rolüne ve yönetmen koltuğuna geri döndü.

“Venedik’te Cinayet” Christine’nin daha sonraki romanlarından biri olan ve Türkçeye “Elmayı Yılan Isırdı” olarak çevrilen “Hallowe’en Party”e dayanıyor. Önceki filmlere kıyasla daha rahatsız edici, doğaüstü korkuya kayan bir tonu olduğu belirtilen filmin senaryosunu Michael Green kaleme aldı.

İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından, Venedik’te geçen hikayede Hercule Poirot artık emekli olmuş ve dünyanın en göz alıcı şehrinde gönüllü olarak sürgünde yaşamaktadır. Bir gün köhne ve perili olduğu söylenen bir sarayda gönülsüzce bir seansa katılır ve kısa süre sonra kendisini gölgeler ve sırlarla dolu uğursuz bir dünyada bulur.

Diğer filmlerde de olduğu gibi yıldızlarla dolu kalabalık bir kadrosu olan filmde Kenneth Branagh’a Michelle Yeoh, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Kelly Reilly, Emma Laird, Kyle Allen, Camille Cottin, Ali Khan ve Riccardo Scamarico gibi isimler eşlik ediyor.