You are currently viewing ABD Box Office: “Killers of the Flower Moon”dan Güçlü Başlangıç, Taylor Swift Zirvede

ABD Box Office: “Killers of the Flower Moon”dan Güçlü Başlangıç, Taylor Swift Zirvede

  • Post author:
  • Post category:haberler

Martin Scorsese’nin son filmi Amerika gişesinde başarılı bir başlangıç yaparak ikinci sıraya yerleşti.

.

Taylor Swift‘in “The Eras Tour” filmi bu hafta sonu Amerika gişesinde bir kez daha zirveye yerleşti ve film üç gün içinde %66’lık bir düşüşle 31 milyon dolar kazandı. Film böylece ikinci hafta sonunda toplam 130 milyon dolar hasılata ulaştı.

Ancak tüm gözler Martin Scorsese‘nin Robert De Niro, Leonardo DiCaprio ve Lily Gladstone başrollü “Killers of the Flower Moon” (Dolunay Katilleri) filmindeydi. 1920’lerde yaşanan Osage cinayetlerini konu alan film güçlü bir başlangıç yaparak 23 milyon dolar açılış hasılatı elde etti ve ikinci sıraya yerleşti.

“Dolunay Katilleri”nin 209 dakikalık süresi daha az seansla gösterime girmesine neden oluyor ve film IMAX gibi büyük ekranları istila eden “Taylor Swift: The Eras Tour” ile mücadele ediyor. Filmin yıldızlarının, oyuncular grevi nedeniyle tanıtım sürecine katılamaması ve uzun süresinin ve dönem filmi olmasının da izleyiciler için negatif etki yarattığı düşünüldüğünde 23 milyon dolarlık açılış hasılatı gerçekten başarılı. Ancak 200 milyon dolar bütçesini düşünürsek filmin ilerde sıkıntılar yaşaması mümkün görünüyor.

Amerika dışında ise “The Ears Tour” 10.5 milyon dolar kazanırken “Dolunay Katilleri” 21 milyon dolarla öne geçti. Scorsese’nin filmi şu anda dünya çapında 44 milyon dolarlık bir çıkışa sahip ve bilet satışları, gişe yolculuğunu uluslararası pazarlardan elde ettiği 104 milyon dolar ile sonlandıran “Ford v. Ferrari” ile karşılaştırılıyor.

Film, Apple’ın tam sinema gösterimi ve ardından daha sonraki bir tarihte Apple TV+ prömiyeri ile desteklediği üç önemli filmden ilki (ve en pahalısı) – diğer ikisi Ridley Scott‘ın “Napoleon”u ve Matthew Vaughn‘un “Argylle”ı.

Amerika gişesinin üçüncü sırasında 5.6 milyon dolarla “Exorcist: Believer” yer alıyor. “Paw Patrol: Süper Film” 4.5 milyon dolarla dördüncü sıraya yerleşirken; listenin ilk beşini tamamlayan film, yıllar sonra yeniden vizyona giren ve 4.1 milyon dolar kazanan “The Nightmare Before Christmas” (Noel Gecesi Kabusu) oldu.