You are currently viewing ABD Box Office: Flash Battı, Spider-Man Yeniden Zirveye Tırmandı!

ABD Box Office: Flash Battı, Spider-Man Yeniden Zirveye Tırmandı!

  • Post author:
  • Post category:haberler

“The Flash”ın büyük düşüş yaşadığı hafta sonunda “Spider-Man: Across the Spider-Verse” yeniden ABD gişesinin zirvesine yükseldi.

Beyazperde

Amerika gişesinde Warner Bros.’un DC filmi “The Flash” büyük bir hezimet yaşarken, Sony Pictures Animation’ın “Spider-Man: Across the Spider-Verse“i yeniden ilk sıraya yükseldi.

200 milyon dolar bütçeli “The Flash” geçen hafta 55.1 milyon dolar kazanarak açılışını Ameirka gişesinin ilk sırasında gerçekleştirmiş ama beklentilerin altında kalmıştı. Film ikinci hafta sonunda ise yalnızca 15.3 milyon dolar hasılat elde ederek üçüncü sıraya geriledi.

“The Flash” böylece ikinci haftasına %73 oranında yıkıcı bir düşüşle başlangıç yapmış oldu ve çizgi roman uyarlaması filmler arasında en kötü ikinci hafta düşüşü yaşayan film olarak “Morbius“un hemen arkasına yerleşti. Bundan önceki son iki DC filmi olan “Shazam! Fury of the Gods” ikinci hafta sonunda %69, daha olumsuz eleştirilerle karşılaşan “Black Adam” ise %59 düşüş yaşamıştı.

“Spider-Man: Across the Spider-Verse” 19.3 milyon dolar ile ilk sıraya yerleşti ve Kuzey Amerika’daki toplam hasılatını 317 milyon doların üstüne çıkardı. Filmin dünya çapındaki toplam hasılatı ise 560.2 milyon dolar. Amerika’da 2023’ün en çok kazanan 3. filmi olan “Across the Spider-Verse” küresel gişede en çok kazanan 4. film olarak yılın ilk yarısında büyük başarıya imza attı.

Pixar’ın beklendiği kadar iyi bir açılış yapamayan son animasyonu “Elemental” ikinci hafta sonunda yalnızca %37 oranında düşüş yaşayarak 18.5 milyon dolar kazandı ve gişenin ikinci sırasına yerleşti. Vizyonun yeni filmlerinden olan Jennifer Lawrence başrollü “No Hard Feelings” 15.1 milyon dolar ile açılışını dördüncü sırada gerçekleştirirken, “Transformers: Rise of Beasts” 11.6 milyon dolar kazanarak ABD Box Office listesinin ilk beşini tamamladı.

Son olarak, geçen hafta New York ve Los Angeles’taki sınırlı gösterimlerinden toplamda 790 milyon dolar kazanan Wes Anderson imzalı “Asteroid City” bu hafta sonu ülke çapında 9 milyon dolar kazandı ve gişenin altıncı sırasına yükselmesinin yanı sıra Anderson’a bir kariyer rekoru getirdi.