You are currently viewing 76. Cannes Film Festivali’nin Açılışını Johnny Depp’in Son Filmi “Jeanne du Barry” Yapacak

76. Cannes Film Festivali’nin Açılışını Johnny Depp’in Son Filmi “Jeanne du Barry” Yapacak

  • Post author:
  • Post category:haberler

Film, Fransız oyuncu ve yönetmen Maïwenn tarafından yönetildi.

.

76. Cannes Film Festivali’nin açılış filmi olarak, Johnny Depp‘in yeni filmi “Jeanne du Barry” seçildi. Maïwenn tarafından yönetilen film 16 Mayıs’ta dünya prömiyerini yapacak. Depp, son yılların en tartışmalı Hollywood figürlerinden biri olduğu için, festivalin bu tercihi çok konuşulacak şaşırtıcı bir hamle olarak değerlendiriliyor.

Maïwenn filmde, Johnny Depp, Benjamin Lavernhe, Melvil Poupaud, Pierre Richard, Pascal Greggory ve India Hair ile birlikte rol alıyor ve filme adını veren ana karakteri oynuyor. Film, Kral Louis XV’in gözdesinin hayatını, yükselişini ve düşüşünü anlatıyor.

Kültüre ve zevke aç genç bir işçi sınıfı kadını olan Jeanne Vaubernier, sosyal merdivenin basamaklarını birer birer tırmanmak için zekasını ve cazibesini kullanır. Fahişe statüsünden habersiz olan ve onun aracılığıyla yaşama iştahını yeniden kazanan Kral Louis XV’in gözdesi olur. Delicesine aşık olurlar. Tüm görgü kurallarına rağmen Jeanne, gelişinin mahkemede skandal yarattığı Versailles’a taşınır…

Yönetmen, senarist, oyuncu ve yapımcı Maïwenn, ilk uzun metrajlı filmi Pardonnez-moi’yi 2006’da yönetti. Sineması, karakterlerini ve entrikalarını şekillendirmek için kendi hayatından özgürce esinleniyor. Çalışmalarının merkezinde kimlik arayışı, kendini inşa etme ve genel olarak aile yer alıyor.